עברית  |  English  |  
התעדכנו גם ב-


 
החזון האדריכלי של תהליך הבינוי מבוסס על העקרונות החינוכיים של בית הספר:

הגדרת גבולות
ההבנה שרוב הלימוד בבית הספר מתרחש דווקא במסגרת למידה אקראית, הובילה לפתרון אדריכלי השם דגש על חללי החוץ ושואף לייצר מערכת אינטגרלית של חללי פנים וחוץ, מערכת שבה הגבולות בין פנים וחוץ אינם חד משמעיים. מבנה כזה יאפשר לפעילות לזרום מבחוץ פנימה ולהפך, ויעודד את הלמידה האקראית תוך כדי משחק ופעילות חופשית בחצרות ובגנים.
 
חירות ובחירה
המושג 'חירות' מהווה בסיס בהגדרת הדמוקרטיה. הפרויקט עוסק בשני היבטים המשפיעים על תחושת החירות האישית: מרחב ההגדרה של המושג 'גבול' וחופש הבחירה. על ידי יצירת מקומות מגוונים, חללים, חצרות ופעילויות – יתאפשר חופש בחירה אמיתי לחברי הקהילה.
 
כבוד ובנייה ירוקה
אחד היסודות החשובים בבית הספר, הוא בניית מערכת יחסים המבוססת על כבוד והכרה בערכו של האחר. דברים אלה נכונים גם ליחסים בין אדם לזולתו וגם בין אדם לסביבתו. מחשבה זו מכוננת את האופן שבו משפיע דימוי של מקום על הדימוי העצמי. מתוך כך, החזון האדריכלי שלנו הוא ביצירת מקום המשדר כבוד כלפי דייריו ושומר על איכות הסביבה הטבעית.
 
הכבוד וההכרה בערך הסביבה מקנה לעקרונות הבנייה הירוקה תפקיד חשוב. 
התכנון  נעשה תוך התחשבות מרבית בגורמי סביבה וניסיון לחסוך באנרגיה: שימור נופי, העמדת המבנים ביחס למהלך השמש (על מנת להשיג תאורה וחימום טבעיים) והתקנת הצללה מתאימה, התאמה למשטר הרוחות והתייחסות למוקדי רעש.

 
לייבסיטי - בניית אתרים