עברית  |  English  |  
התעדכנו גם ב-


הדמוקרטיה בבית הספר          
 

בית הספר בנוי ומנוהל במתכונת של מדינה דמוקרטית כלומר, על פי עיקרון הפרדת הרשויות. בבית הספר קיימות שלוש רשויות: מחוקקת, שופטת ומבצעת, והתלמידים, המורים וההורים מתפקדים כחברים שווי זכויות ברשויות הללו. גם הפעילות הזו הנה חלק בלתי נפרד משאר תהליכי הלמידה בבית הספר.
 
הרשות המחוקקת בבית הספר נקראת "פרלמנט", ובו חברים כל תלמידי בית הספר, אנשי צוות בית הספר והורי התלמידים. הפרלמנט מתכנס אחת לשבוע ומנוהל על ידי צוות נבחר. בפגישות הפרלמנט נקבעים כל חוקי בית הספר.
 
הרשות השופטת בבית הספר מורכבת מוועדת משמעת, ועדת ערעורים, וועדת גישור, שבהן חברים תלמידים, הורים ומורים שנבחרו באופן דמוקרטי. כל אדם בבית הספר, ללא הבדל גיל או תפקיד, יכול לתבוע או להישפט.
הרשות המבצעת מורכבת מוועדות שונות האחראיות ליישם ולבצע את החלטות הפרלמנט.
קרא עוד על הפרלמנט ופעילות הוועדות...
 
 
 
בית הספר מאמין שזכויותיו של כל ילד לחירות, לכבוד ולמימוש עצמי הן זכויות מרכזיות. מזכויות אלה נובעת גם זכותו של הילד לעסוק בתחומי העניין האמיתיים שלו, על פי בחירתו, ולעצב את השקפת עולמו הערכית והאישית.
 
משמעות הבחירה בבית הספר היא השארת האחריות ללמידה אצל הילד. צוות בית הספר מלווה את התהליך בהדרכת הילד, עידודו, הקשבה למצוקותיו, סיוע וייעוץ. בסופו של דבר, הילד הוא שבוחר כיצד לנצל את זמנו בבית הספר, כאשר הנחת היסוד היא שכל בחירה שלו היא טובה ואין לכפות עליו התנסות שטחית בתחומי עניין רבים כדי להכשירו לבחירה. כדי לאפשר את הבחירה מציע בית הספר תחומי לימוד מגוונים. 
קרא עוד על ביטוי העקרונות הדמוקרטיים בתהליכי הלמידה בבית הספר...
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים