עברית  |  English  |  
התעדכנו גם ב-

דורית גוטמן


 דורית נולדה ב-1953 בארגנטינה.
בשנת 55' עלתה עם משפחתה ארצה והתיישבה בקיבוץ רמת-השופט. בשנת 83' עזבה את הקיבוץ עם בעלה אבנר ושני ילדיה, יותם והגר, ועברה לפרדס-חנה, כרכור.
חינוך, הוראה והדרכה היו מבין אהבותיה הגדולות ביותר וכך הייתה דורית ממקימי ביה"ס הדמוקרטי בחדרה, בו שימשה במשך שנים רבות כמנהלת, מורה ומחנכת.                        
ב-2008 נפטרה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.  
יש אנשים שמילים כלליות ומצבות אינן יאות להם. כזו הייתה דורית. האפשרות לסכם במילים ספורות שנים כה רבות של חינוך, עשייה, התפתחות ונתינה, אופי כה מורכב וצבעוני, צחוק מתגלגל, ביקורת נוקבת וחום אימהי... לסכם חיים של אדם ולהספיד, לא נראה אפשרי. לדורית הייתה התכונה הנדירה לגעת ולהשפיע בכל מקום בו דרכה רגלה ועל כל אדם מולו עמדה. וגם עתה, כשהיא כבר לא איתנו, היא נוכחת בכל – בבית-הספר אותו עזרה להקים, באנשים להם סייעה לאורך הדרך, בשבילים בהם פסעה ובמשפחה אשר השאירה מאחור.
אז במקום מצבות זיכרון עדיף להתמקד ברוח חייה: באומץ הלב ובאופטימיות חסרת הגבולות, באמונה המלאה באדם, ביכולתו להשתנות ולהגשים עצמו, ובאהבת הטבע.
יהי זכרה ברוך,
המשפחה. 

דורית יקרה ואהובה
 
לפני שלושה שבועות דיברתי איתך בפעם האחרונה. התקשרתי לשאול לשלומך, וכמו כל השיחות האחרונות, אחרי זמן קצר, מצאתי את עצמי מספר לך על צרותי. שמעתי בקולך את כאביך אבל לצידם נחישות בלתי מתפשרת להמשיך במאבק.
 
דורית, ליווית אותי והיית לצידי במשך שנים רבות.
התרגשנו יחד
כאבנו יחד
צחקנו יחד
בכינו יחד
כעסנו יחד
מחלנו יחד
ובעיקר למדנו יחד.
 
במשך השנים, הרבה בעזרתך ובתמיכתך, גדלתי והתעצבתי. למדתי להתבונן על המציאות ממקומות מפוקחים, להיות קשוב לחושים, לשים את הגבולות במקומות יותר ראויים.
 
פגשתי אותך מאירה עם הפנסים שלך מכיוונים וזוויות שמעולם לא חשבתי עליהם. חשתי אהבה גדולה, ובטחון, מעצם נוכחותך לצדי. היית שם ברגעים מאד קשים, גידלת, והגדלת. אפשרת לי להתפתח במקום בו המרחב הפנוי היה צר מלהכיל.
 
אנו לא חיים לעד. למרות זאת לחלקנו יצר למידה והתפתחות מתמיד. את דורית, הפלאת להפוך את מחלתך למשאב צמיחה לך, ולסובבים אותך.
המשכת לגדול, ללמוד, להתקדם ולהפתיע עד רגעך האחרון.
 
 
אוהב אותך דורית
הפרידה ממך קשה לי,
ואין לי למי לטלפן.
 
רני


 
 

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים